Sprzęt i narzędzia ciesielskie

Narzędzia produkowane przez w/w firmy są przeznaczone do prac ciesielskich itp. Są to narzędzia sprawdzone w praktyce a tym samym godne polecenia. W większości przypadków wykonywane z wielka starannością i precyzją, czego wynikiem jest funkcjonalność oraz niezawodność.


Festool Protool i Schneider to marki należące do koncernu TTS Tooltechnic Systems AG & Co. KG z siedzibą w Wendlingen (Niemcy). W Polsce koncern reprezentuje firma Tooltechnic Systems (Polska) Sp. z o.o Misją marek jest rozwój i produkcja zaawansowanych technologicznie elektronarzędzi, spełniających oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Festool kieruje swoje produkty do specjalistów następujących branż: stolarstwo, wnętrzarstwo, malarstwo i automotive Marka Festool powstała w roku 2000 r., wskutek wyłączenia się działu elektronarzędzi z istniejącej od 1925 r. firmy Festo. Festool utożsamiany jest dzisiaj z zaawansowaną technologią. Ponad 80-letnia tradycja w produkcji elektronarzędzi pozwala tworzyć rozwiązania spełniające najwyższe wymagania użytkowników.Marka jest innowacyjna nie tylko poprzez rozwój nowych produktów, ale również poprzez oferowanie kompleksowych rozwiązań. Niezawodna jakość, udowadniana podczas ekstremalnych obciążeń – to jej dewiza. Firma opracowuje i dystrybuuje elektronarzędzia, które w niezawodności i jakości wyznaczają nowe standardy, opracowane specjalnie dla branży budowlanej.


Założona w Fellbach Fabryka Maszyn Fellbach (Mafell)produkuje już od 1926 roku: elektronarzędzia • maszyny ręczne i mobilne maszyny montażowe do obróbki drewna • przenośne maszyny specjalne dla zakładów ciesielskich i budowlanych • frezarki do czopów normalnych, przesuniętych i skośnych • stoły do prac ciesielskich i stoły montażowe • pilarki tarczowe budowlane • maszyny specjalne do obróbki podłóg. Maszyny do zastosowań profesjonalnych, dla rzemiosła i przemysłu wyróżniają się wysoką jakością. Poza rynkiem niemieckim nasze maszyny znajdują swych odbiorców głównie we Francji, Szwajcarii, Austrii, Hiszpanii i Włoszech.


Od założenia firmy w roku 1924, Milwaukee koncentruje się na jednym celu: produkcji najlepszych profesjonalnych elektronarzędzi heavy-duty i akcesoriów dla nich. Dzisiaj, marka Milwaukee jest identyfikowana z profesjonalnymi narzędziami o najwyższej jakości, trwałości i niezawodności jaką tylko można kupić. Obecnie Milwaukee zatrudnia ok. 1000 pracowników na całym świecie. Firma nieodmiennie ustanawia standardy w branży kierując swoją ofertę do wszystkich użytkowników profesjonalnych narzędzi, których asortyment obejmuje ponad 500 elektronarzędzi i przeszło 3.500 akcesoriów. Przez cały okres swojej działalności Milwaukee Electric Tool zawsze stawia na jakość, chociaż sposób zapewnienia jakości bardzo się zmienił. Jakość wbudowuje się z użyciem najnowocześniejszych technologii i zaawansowanych technik produkcyjnych. Do sukcesu Milwaukee Electric Tool w niemniejszym stopniu niż oferowane narzędzia przyczyniają się ludzie. Wszystkie operacje związane z produkcją elektronarzędzi i akcesoriów zostały zorganizowane w gniazdach produkcyjnych skupiających zespoły zmotywowanych pracowników dysponujących zwiększonymi uprawnieniami. Metody produkcji w oparciu o gniazda produkcyjne umożliwiają pracownikom firmy koncentrowanie się na potrzebach klienta, pozwalają szybko reagować na potrzeby rynku oraz wpływają na wzrost produktywności pracowników i jakości produktów.


W 1867 roku w Niemczech Wilhelm Emil Fein założył firmę trudniącą się produkcją aparatury fizycznej i elektrycznej. Prawie 30 lat później w warsztacie tym jego syn – Emil – wynalazł pierwszą elektryczną wiertarkę ręczną, kładąc podwaliny pod niezawodne elektronarzędzia, które firma produkuje po dziś dzień. FEIN jest obecnie postrzegane jako przedsiębiorstwo z bogatą tradycją, cieszące się uznaniem zarówno w przemyśle, jak i rzemiośle. Firma już od blisko 140 lat zajmuje pozycje lidera, jeśli chodzi o produkcję elektronarzędzi. W odpowiedzi na oczekiwania klientów, FEIN wprowadza na rynek innowacyjne produkty. Pracuje również nad tym, by były one niezniszczalne nawet w ekstremalnych warunkach pracy. Znajduje się w czołówce producentów oferujących profesjonalne i niezawodne narzędzia dla przemysłu i rzemiosła. Specjaliści zatrudniani przez firmę FEIN posiadają wysokie kompetencje, wieloletnie doświadczenie w branży, co przekłada się na efekty ich pracy. Narzędzia niemieckiego producenta to gwarancja wysokiej jakości i nowoczesności. Pracownicy przechodzą również liczne szkolenia, dzięki czemu potrafią doskonale doradzić użytkownikom. W celu ulepszania narzędzi FEIN podtrzymuje kontakty z klientami i zasięga u nich opinii.


Początek był odważny - rok 1941, okres II wojny światowej 26-letni Martin Hilti ze swoim bratem Eugenem otwierają zakład mechaniczny zatrudniający pięciu pracowników w Schaan w Księstwie Liechtenstein. Z biegiem lat rodzinny warsztat staje się światowym koncernem. Obecnie na całym świecie zatrudniamy ponad 21 tysięcy pracowników. Projektujemy, produkujemy i sprzedajemy zaawansowane technologicznie produkty i systemy przeznaczone do pomiarów, pozycjonowania, wiercenia, dłutowania, cięcia, szlifowania, zamocowań i instalacji i ochrony p.poż. W 2000 roku obrót Hilti po raz pierwszy przekroczył granicę trzech miliardów franków szwajcarskich. Martin Hilti stworzył firmę, która obecnie rozwija kierownictwo koncernu, wykorzystując najnowocześniejsze metody zarządzania. Potrzeba ustawicznego rozwoju ze strony wszystkich pracowników w sferze osobistej i zawodowej oraz chęć ciągłego podnoszenia wydajności Klientów poprzez dostarczanie im wysokiej jakości produktów, tworzą podstawę sukcesu Hilti.