Remonty domków i domów letniskowych

Generalny remont starego domku wymaga starannego przygotowania. Na wstępie musimy ustalić, czy całe przedsięwzięcie jest w ogóle opłacalne. Pamiętajmy, że koszt kapitalnego remontu może być znaczny . Jeśli już zdecydowaliśmy się na wykonanie remontu, ustalmy jego zakres oraz harmonogram. Będzie on miał duży wpływ na kosztorys inwestycji.

Remont "starego" domku drewnianego to trudny oraz czasochłonny proces wymagający sporego doświadczenia i umiejętności. Wszystko zależy jednak od tego w jakim stopniu zniszczony jest domek. W naszej działalności mieliśmy takie przypadki, gdzie tak naprawdę cały dom było do wymiany, w takiej sytuacji istniejący domek zostaje rozebrany do " zera" i później na nowo odbudowany z wykorzystaniem starych belek drewnianych ( tych które się nadają).


Remonty domów  letniskowychJeśli planujesz przeprowadzenie remontu swojego domu-domku letniskowego , lub budowę nowego to skontaktuj się z nami. przyjedziemy na miejsce, ocenimy zakres prac, wykonamy kosztorys i dokumentacje remontu - gwarantujemy fachowe doradztwo i wykonanie.


Remont Domku drewnianego - Etapy


1. Oględziny - podczas takiej wizytacji, oceniamy stan budynku, ustalamy z inwestorem zakres prac, doradzamy.

2. Wycena - po oględzinach i ustaleniu zakresu prac przygotowujemy dla inwestora wycenę wraz z szczegółowym opisem.

3. Realizacja - po akceptacji przez inwestora kosztorysu, ustalamy termin i przystępujemy do prac związanych z remontem.


Najczęściej wykonywane prace


1. Fundamenty - najstarsze domy drewniane te jeszcze z końca 19 wieku nie posiadają fundamentów, są usytuowane na kamieniach, powojenne domy drewniane najczęściej mają fundamenty w postaci drobnych podmurówek wykonanych z cegły. Jeśli jest to konieczne wykonujemy całkiem nowe fundamenty z bloczków betonowych. Bardzo trudny i skomplikowany proces wymagający stopniowego podnoszenia domu na podnośnikach siłowych.

2. Wymiana uszkodzonych belek ściennych - najczęściej są to belki podwalinowe, belki pod oknami oraz te wszystkie belki, które w jakikolwiek sposób były narażone na ciągłe i długotrwałe działanie wilgoci.

3. Wymiana lub naprawa stropu- całkowita wymiana stropu ( belek stropowych i deski stropowej ) lub tylko częściowa wymiana belek lub desek. W ramach naprawiania stropu wykonujemy również ocieplenie tego elementu.

4. Naprawa dachu - wymiana pokrycia, wymiana poszycia, montaż foli dachowej lub całkowita wymiana konstrukcji dachowej - w zależności od stanu istniejącego dachu.

5. Wykonanie ocieplenia i elewacji ścian zewnętrznych- najczęściej ocieplamy po przez montaż wełny mineralnej oraz wykonanie elewacji z deski pióro - wpust ( lub inna elewacja )


Remont domku letniskowego