Impregnat Tanalith

Tanalith® E


Drewno ciśnieniowo impregnowane Tanalithem® E oznacza konserwację przy zastosowaniu wodorozpuszczalnego środka Tanalith E, opartego na związkach miedzi i pochodnych amin alifatycznych (triazoli). Miedź do produkcji impregnatu jest pozyskiwana z recyklingu, triazole są organicznymi biocydami ulegającymi biodagradacji, powszechnie stosowanymi w środkach ochrony roślin. Drewno impregnowane Tanalithem E jest przeznaczone do stosowania zarówno w kontakcie jak i bez kontaktu z gruntem, tam gdzie istnieje średnie bądź duże narażenie na rozkład ze strony grzybów i owadów.Wszechstronna i sprawdzona alternatywa dla tradycyjnych impregnatów zawierających związki chromu i arsenu Efektywna długotrwała ochrona przed grzybami i owadami atakującymi drewno Sprawdzona skuteczność, powszechnie stosowany i akceptowany na całym świecie Naturalny zielony kolor o doskonałej trwałości, odporny na warunki atmosferyczne Przeznaczony do impregnacji metodą próżniowo- cisnieniową Idealny do drewna konstrukcyjnego i programu ogrodowego – do stosowania w klasach zagrożenia 1-4

Nazwa wzięła się stąd, że impregnat aplikowany tymi metodami wnika na dość znaczną głębokość; większą, niż w przypadku metod powierzchniowych: kąpieli, natrysku i smarowania. Niektórzy podają wręcz, że przenika on materiał na wskroś. W rzeczywistości przenika w całości tylko elementy o niewielkich przekrojach i niektórych (nie zawierających tak zwanej twardzieli) gatunków drzew. W przypadku sosny i świerku nasycona zostaje bielasta, czyli zewnętrzna warstwa drewna. Część twardzielowa (wewnętrzna) nie poddaje się impregnacji. Mimo tego impregnacja wgłębna zabezpiecza dostatecznie zarówno drewno na konstrukcje budowlane (np. więźbę), jak i stosowane na zewnątrz, także mające kontakt z gruntem (np. architekturę ogrodową).


Tanalith® Extra


Drewno impregnowane ciśnieniowo Tanalithem® Extra™ oznacza konserwację przy zastosowaniu środka Tanalith E z dodatkiem wodnego repelentu. Zapewnia dodatkową ochronę przed skutkami szarzenia drewna spowodowanymi przez warunki atmosferycznymi i podnosi jego walory dekoracyjne. Zapewnia wszystkie właściwości ochronne Tanalithu E dodatkowo nadając impregnowanemu drewnu właściwości hydrofobizujące Zwiększa ochronę przed szarzeniem powodowanym przez warunki atmosferyczne i zapewnia większą stabilność wymiarową drewna Wytwarza efekt skraplania się wody na powierzchni drewna, ograniczając wnikanie wody do jego wnętrza Przeznaczony do impregnacji metodą próżniowo-ciśnieniową Doskonały do konserwacji elementów ogrodzeń i placów zabaw, drewna stosowanego do konstrukcji małej architektury ogrodowej, tarasów i elewacji budynków.